Розділ 3-ий. “Пінгвіни не літають?”

Відомі автори, гарний дизайн та якість за 6 пенсів.

Здавалось би, нічого дивного.

Але не в 1934-му.

Книгарні казали Penguin: «Якщо ми не можемо заробити на 7-ми шилінгах та 6-ти пенсах, як ми заробимо на 6-ти пенсах?»

Автори боялись втратити свої гонорари.

Видавці не продавали права на книги з паперовою обкладинкою.

Лише Woolworths, який торгував товарами за ціною до 6-ти пенсів, ризикнув.

З видавничої точку зору, ідея вважалась божевільною.

Засновник Penguin, Аллен Лейн, мав протилежну думку.

Решта – історія!

 

Розділ 3-ий.

Назва: «Щоб Ви не думали – думайте навпаки».

Автор: Пол Арден

 • Світлана

  То логіка заважає бізнесу?

 • Як на мене, логіка – це стандартизований/традиціоналізований спосіб мислення. завжди притримуючись її, важко відкрити/створити щось нове. звичайно, я не вважаю, що кожен нелогічний крок – це шлях до успіху. але серед таких пустих нелогічних вчинків ховаються приховані перли – джекпоти для їх відкривачів. певні люди мають нюх на такі речі. і автор цієї книги, мені здається, намагається навчити нас розвивати такі здібності.

 • Світлана

  найцікавіше те, що сьогодні дійсно досить логічно було б запропонувати товар більш широкого вжитку (як варіант – дешевший за аналоги), щоб забезпечити розвиток бізнесу.
  Судячи с посту, на початку минулого століття це здавалось не зовсім логічним.

 • як на мене, це так і не так. чому до Пенгвіна ніхто не продавав дешеві книжки пояснюється тим, що видавці вважали, що їхня аудиторія не сприйматиме дешевки в тонкій обкладинці і маленького розміру. ті люди, що на початку минулого століття найбільше купували книги, ставились до них не так, як ми зараз. вони їх збирали, складали в своїх бібліотеках, любувались, пишались, хвалились ними, гладили та нюхали… один із моїх найкращих друзів саме так з ними і поводиться, навіть і в наш час… але він виняток, радше ніж закономірність на сьогоднішній день. Аллен Лейн просто побачив можливість донести книги до масовішого споживача – не бібліоманів, а до виникаючого в європі середнього класу. які прочитавши книгу, готові її викинути, дати почитати іншому і тд.

  з іншого боку, сьогодні демпінг також не єдиний спосіб успішного позиціонування товару. існують різні категорії (від наддорогих до наддешевих), які задовольняються потреби різних за прибутками споживачів. найуспішніші представники і тих й інших категорій непогано себе почувають.