Людські права людиноподібним мавпам!

Відповідно до затвердженої іспанським парламентом резолюції, людиноподібні мавпи отримали право на життя, свободу та позбавлення від тортур. Унікальний закон забезпечує людські права шимпанзе, горилам, орангутангам та бонобо.

Комітет із захисту навколишнього середовища іспанського парламенту затвердив резолюцію приєднання до проекту Great Apes Project, який пропагує надання людських прав людиноподібним мавпам.

Проект, заснований філософами Петером Зінгером та Паола Каваліері, аргументується генетичною подібністю людиноподібних мавп та людей, а також наявністю схожих емоцій, таких як кохання, страх, тривога та заздрість.

Окрім заборони проведення експериментів над людиноподібними мавпами, закон також забороняє використовування їх у цирку, для зйомок у рекламних роликах та художніх фільмах. Стосовно людиноподібних мавп, які мешкають у іспанських зоопарках, уряд планує залишити їх там, значно покращивши умови їхнього проживання.

Закони, що забороняють експерименти над людиноподібними мавпами вже існують у Великобританії та Новій Зеландії, але Іспанія стала першою країною, що гарантує майже весь список людських прав нашим симпатичним родичам.

 • olga

  Які молодці,навіть мавпам бажають кращого життя,нашим до такого дуже далеко.

 • Ну, що ж, цього варто було очікувати. У минулому році на Львівській ентомологічній школі, кандидат біологічних наук, доцент Донецького університету Мартинов В.В. попереджав про високу ймовірність такого розвитку подій у світі. А ще він говорив про те, що людиноподібних мавп доведеться повипускати із зоопарків і вони житимуть поміж людей… Його прогноз набуває реальних обрисів…

 • olga

  Андрію ви песиміст.Я розумію,що наприклад від наших політиків можна чого завгодно чекати,якщо їм щось вигідно.Але європейці на мою думку більше про наслідки думають.

 • Мавпи серед людей – це круто! Цікаво, а голосувати їм колись дозволять? Жінки у США отримали право голосу лише в 1920-му. Правда, в деяких штатах це відбулось трохи раніше. За одне людське життя ми перейшли від дискримінації жіночої до емансипації мавпячої.

 • мені от дозволили…

 • Pingback: Чарльз Дарвін: біографія відомого вченого - ДВОКРАПКА()

 • Pingback: Генетичний вибух відокремив людей від мавп | ДВОКРАПКА()