Нам підсунули свиню?

Розповсюдження свинячого грипу, що стало головної новиною усіх ЗМІ останніх днів, спричинено новою вірусною формою H1N1, яку вперше виявили в березні 2009-го.

Місцем першої появи ознак захворювання стала Мексика.

Невдовзі після спалаху захворювання в Мексиці, на початку квітня, вірус також виявили в США, Канаді, Іспанії, Великобританії, Новій Зеландії та Німеччині з поміж інших.

Світова Організація Здоров’я оголосила про 2500 випадки зараження свинячим грипом, підвищивши рівень тривоги до 4-го. Даний рівень призначається у випадках, коли «існує підтверджена передача вірусу від людини до людини». 5-ий та 6-ий рівні означають «широко розповсюджену людську інфекцію».

Спочатку вчені вважали, що новий штам вірусу свинячого грипу був генетичним поєднанням вірусів людського, свинячого та пташиного грипів. Проте, пізніше з’ясувалось, що насправді це комбінація двох штамів суто свинячого грипу.

Всесвітня Організація Здоров’я виразила серйозне занепокоєння стосовно ситуації. Свинячий грип має всі шанси стати пандемією, оскільки штам є новим, передається між людьми та показує високий рівень смертності в Мексиці. Уряди більшості країн світу висловили своє занепокоєння та пильно стежать за ситуацією.

 • MaViS

  Все це нагадує стару відпрацьовану схему. Спочатку боролися з коров’ячим сказом. Потім з «китайською» пневмонією. Потім з пташиним грипом. Відповідно, хтось мав суттєві збитки, хтось – надприбутки. Тепер черга дійшла до виробників свинини. Їх теж «трошки» придушать. І ніхто не звертав увагу на те, що всі значні спалахи грипу відбувались саме в періоди, на які приходяться максимум сонячної активності. А чергового максимуму поки що немає і невідомо, чи взагалі він буде. Так що висока вірогідність, нас черговий раз лякають «страшилками», використовуючи сучасні технології маніпулювання свідомістю.

 • MaViS

  Як підтвердження до попередньої думки – http://rnd.cnews.ru/natur_science/news/line/index_science.shtml?2009/05/04/346225

 • особисто мені найцікавішим поки що моментом в цій останній “гриповій” події є реакція людей на неї, а саме: роздвоєнність сприйняття загрози. з одного боку ми розуміємо, що це потенційно може бути катастрофа світових маштабів – загибель близьких та власна, цивілізації, людства, а з іншого – наше витіснення, притлумлення та ігнорування цих думок паралельно з відсутністю якихось запобіжних дій. просто сидимо і чекаємо, що пронесе на цей раз. звичайно, я не маю лише цей грип на увазі, але такі самі думки в мене викликають інші загрози: астероїди, екологічні катастрофи і тд. тобто все те, що мало або зовсім непідконтрольне людині.

 • MaViS

  Віталію.
  Так, це звичайна реакція нашої “операційної системи” на потенційні загрози, які важко прогнозувати і з якими практично неможливо боротися. В цьому випадку, тобто в ситуації невизначеності і водночас приреченості, реалізується стратегія «авось пронесет» і «как-нибудь прорвемся».

 • Можливо, так і треба з еволюційної точки зору? якщо я не можу зашкодити небезпеці, як я б не намагався, тоді може краще “прийняти дозу заспокійливого” і розлабитись?? стресс потенційно може вбити до початку самої катастрофи… хоча, я майже впевнений, що ми лише виштовхуємо ці переживання в підсвідоме, поверхнево забуваючи про них, а насправді тривога залишається.