Ідеї, ідеї… І де ви?

Пропоную вашій увазі результати останнього дослідження на тему творчості.

Вчені стверджують, що найменша вірогідність візиту музи припадає на середину дня. Тому не сподівайтесь вирішити складну проблему на роботі, тим більше після обіду.

Піком творчого застою виявилась 16:33. Саме такий середній час вказали 92% учасників дослідження. На противагу – найсприятливішим часом для творчості назвали ніч (близько опівночі) та ранок (близько 10:00).

Найбільш популярним способом родити геніальну ідею є відвідання ванної кімнати. 44% опитаних саме там впадають у творчий екстаз. Як пам’ятаєте, Архімед теж вигукнув «Еврика», коли приймав ванну.

Також в дослідженні стверджується, що 58% людей забувають свої найкращі ідеї лише через те, що забувають їх записувати. Хоча, жінки виявились більш схильними до записування ніж чоловіки.

Третина людей віком від 35 років зазвичай робить свої нотатки на зовнішній стороні руки.

P.S. Можливо, неймовірне збільшення наукових винаходів у 19-му та 20-х століттях якось пов’язане з загальним покращенням особистої гігієни, тобто частішим відвіданням ванної кімнати? )) Жарт

 • для мене дійсно час 16:33 є досить продуктивним (маю на увазі, що саме тоді у мене з’являються хороші ідеї). але і вночі (після 11, коли всі сплять і ніхто не турбує) іноді приходять музи 🙂

 • letrodectus, а я, після того, як пообідаю, стаю лінивим і нічого путнього в голову не приходить. хоча, чесно кажучи, ніколи не фіксував час своєї найбільшої чи найменшої продуктивності. одне точно можу сказати – що ще ніколи мені не приходила хороша ідея за робочим столом. сон, душ, трек, балачки з дружиною, друзями – ось місця, моїх побачень з музою. хоча, нажаль, дуже рідких ((

 • wild_flower

  щодо мене, то ідеї виникають одна за одною дуже часто протягом дня, та ось проблема, що більшості з них так і не доводиться ані бути втіленими, ані хоча б занотованими… скільки гарних постів так і залишилися лише в глибинах свідомості… і думаю це стосується не лише мене…

 • wild_flower, мені знайома твоя “проблема”. здається, що тут такого складного записати ідею. але я прийшов до цього років через 7, після того, як вперше подумав, що було б непогано їх записувати. а все лінь витягти записника (якого в мене, доречі, не було) і записати. звичайно, 99% всіх своїх ідей я зараз не памятаю. хоча, впевнений, нічого геніального в них не було. але, приємно було б згадати “молодість” зараз та те, про що я тоді думав.

  а щодо втілення – це вже інша історія. теж маю з цим проблеми. лише зараз почав здогадуватись, що втілення та вигадування – це різні речі. і останнє вимагає не стільки допомоги музи, як щоденної дисциплінованої роботи ((( нажаль, без цього нікуди

 • iov

  я не надто люблю всякі тренінги, але на останньому, який я відвідав, почув розумну думку:

  нереалізована ідея – померає

  Це хороша філософія як на мене, бо моїх ідей вже померло ох скільки:)

 • я просто в такий час тільки снідаю 🙂

 • letrodectus, можу припустити, що ти ще студентка, якщо так пізно прокидаєшся)) сам такий був. звичайно, фази креативності не привязані до годин, а до особистого режиму дня. тобто, якщо ти снідаєш о 16:33, тоді це як раз та 10:00 про яку йдеться в пості.

 • iov, шось ти зачастив на тренінги. а ідей твоїх жалко – непогані бувало проскакували 😉 треба буде якось сходити на кладовище наших ідей. пропустити по парі сльозин

 • dreamer

  ідеї, ідеї…і де ви?
  “Любовь негаданно нагрянет когда её совсем не ждёшь” – те ж саме з ідеями – “продуктивний час” і напруженне чекання їх можуть не на жарт налякати.))але все ж не забувайте носити з собою ручку!!!

 • Svitlana

  Людина “фонтанує” ідеями, коли засинає – під час фази неглибокого сну.
  Плюс стрес: зазвичай цікава ідея приходить під час пошуку мозком варіантів вирішення певної проблеми. Нажаль, ця ідея не завджи допомагає вирішити саме ту проблему(((((((((((
  Але записати її у будь-якому разі варто!
  є чудове ноу-хау для тих, кому ліньки діставати записник: візьміть мобільний та проговоріть ідею на диктофон телефона. Потім (вранці, чи іншим разом) перенесете цю інформацию на більш зручний носій. Це працює! )))))))) Спробуйте!

  Що до 16:33… Хм… Це час (за добу) найменшоі чутливості до болю. Цікаво, чи є між цими фактами зв’язок?

  ЗІ: доречі, цікавий блог. )))

 • Світлано, мені дуже відомо про що ти кажеш стосовно засинання. я обожнюю цю мить, коли починаю вимикатись, “нормальні” ідеї починають плавитись та набирати дивних форм, але мені вдається, якимось чином, напівконтролювати своєю свідомістю цей процес. в результаті зявляються якісь нові слова, образи, рішення, усвідомлення.

  стосовно записування на диктофон – я давно вже збираюсь почати це робити, але на айфоні немає диктофону, купити спеціально для цих цілей ніяк руки не доходять. впевнений, що це б допомогло. хоча, не знаю як бути в такі моменти, коли навколо люди, а тобі треба записати ідею. ти починаєш щось наговорювати на телефон – інші можуть подумати, що хтось грається в агента Купера )))

 • Svitlana

  Щодо Купера – можливо… Але я мала на увазі саме ситуацію у ліжку, та чоловіка (дружину) диктофоном не здивуєш. Зазвичай творчі особистості живуть із такими ж самими творчими особистостями, тут не може виникнути ніяких протирічь…)))))))))))

  З іншого боку, якщо треба обирати між ідеєю, що може колись буквально врятувати кар’єру, і думкою випадкових супутників, яких ти, може, ніколи вже і не побачиш, мій вибір – ідея.

  Лінуватися я перестала років зо два: маю вже два зошити з ідеями. Досвід мені підказує: все ж таки кожна ідея повинна полежати. Під впливом єйфорії від ідеї її можна, не дай Боже, одразу здуру втілити в життя:)))))))))))))))))))))))))))

  Все ж, ідеї треба фільтрувати, але не одразу: записуєш, заспокоюєшся )))))))), а вже потім видно, чи варте воно чиєїсь уваги.

  Найважче, по-моєму, вгадати з часом її втілення…

 • Світлано,
  моя дружина точно не здивується диктофону в ліжку. вона знає мою навіженність стосовно ідей, бо сама така ))

  також 100%-во погоджуюсь із ейфорією і якістю ідей. коли в мене все починалось, я вигадував ідеї пачками і всі вони здавались мені геніальними. потім, коли проходив деякий час, я ніяк не міг второпати що такого геніального я побачив в них раніше. можливо це манія величі не дає спокою ))

  час втілення дійсно важко вгадати, але ще рутина, що супроводжує це втілення найбільша перешкода для ідей. а ще нові ідеї сильно відволікають від реалізації попередніх. певно я більше створений для придумування, а не реалізацій